Bir Unbiased Görünüm atsız şarkılarıadlı bir danışma düzenledi. Bunun üzerine Cumhuriyet altını altını gazetesi bile aleyhine haberler yayınlamakta gecikmedi. Bir adım sonrasında da Vekillik marifetiyle karşı anket küşadetı.

Atsız, 2 sene denli iş bulamadı. 1949 yılında bir arkadaşı milli yetişek vekilı olunca onun aracılığıyla bir kütüphanede çkırmızıışhamur temelladı. Bu sırada Demokrat Vurgun'nin iktidara gelmesiyle Haydarpaşa Lisesi'ne atandı ve burada öğretmenlik yapmaya esasladı.

Atsız yetkili olduktan sonrasında 8 sene süresince liselerde mecburi hizmet yapmalıydı ancak Köprülü bu mecburi hizmeti affettirdi ve onu 1931’de asistanı olarak üniversiteye aldı.

4 Mayıs 1952 tarihinde Ankara Atatürk Lisesi' nde vermiş evetğu "Türkiye'nin Necatu" konulu bir konferans üzerine Cumhuriyet Gazetesi, Atsız'ın aleyhine haberler yayımlamıştır. üzerine nezaret tarafından tahkikat açılan Atsız'ın hitabının bilimsel olduğu sabitleme edilmiştir.

Atsız bizi atının terkisine alarak Karakurum'a bir ok atımı mesâfedeki bir ulu otağın önünde indirdikten sonra 'Bundan sonrasında başınızın çâresine kendiniz bakın!

Daha ne yapabilirim? Saçım Hitlerinkine benziyormuş sanarak beni Hitlerci sanacak kadar budalalık gösteren binlerce, ihtimal on binlerce zavallıevet ayrı ayrı betik mp3 yazamam evet…

Fakat 4 mahiye bir yazanak Adlî Tababet tarafından ikrar edilmemiş ve indir 'reviri olan cezaevinde kalabilir' şeklinde bileğhizmettirilmiştir.

İki budun mp3 arasındaki yüklülük ikisi beyninde kalmıyorsa bunun sebebi, o ikisi arasındaki savaş nihayetinde mp3 doğacak durumun şu veya bu milletleri bile değişik açılardan ilgilendirecek nitelik taşımasıdır.

Kimse inkar edemez: Yaşayan Türk Milliyetçilerinin yemeden içmeden hepsinde emeği ve yetiştirilmelerinde unutulmaz sehimı vardır.’’

Dinçliğine ilişik bir fotoındaki saçlarını tarayış biçiminden dolayı Adolf Hitler'e özendiği iddiasında kâin kimselere yanıt olarak şunları yazmıştır:

4 Mayıs 1952 tarihinde Ankara Atatürk Lisesi'nde vermiş olduğu "Türkiye'nin Selametu" mevzulu bir konferans üzerine Cumhuriyet gazetesi, Atsız'ın aleyhine haberler yayımlamıştır. Hakkında vekillik tarafından soruşturma oluşturulan Atsız'ın hitabının bilimsel başüstüneğu belirleme edilmiştir.

Sessiz koyma yar bu rüyada Mahcup ika beni fasıla Yıkılası şu dünyada Kârım mı var senden gayrı

İlle de Avrupalılara benzeyeceğiz indir sanarak soyadını sona elde etmek, şuur altına hizmetlenmiş bir bayağılık duygusunun mahsulüdür. Biz Avrupalı filan değiliz. Buz kabil Asyalıyız ve hepsinden üstün olarak da Türk’üz… Anladın mı monşer? Avrupalı sarhoş olmak meziyet olmadığı kabil, Asyalı cereyan etmek da eksiklik bileğildir. Unutma ki Arnavut Avrupalı ancak Japon Asyalıdır.

Bileğemekiklikleriniz eskiz olarak tarayıcınıza eşya edilir. Kapatıp elan sonra devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *